• Twitter
  • Facebook

credits: dureco

Elke week staan we stil bij de Alarmschijf. Op chronologische volgorde bespreken we vanaf 1967 bij Hitzound de keuzes. We zijn aanbeland bij 17 februari in 1984. Op deze dag werd Video verkozen met Somebody (Hey Girl).

De single verscheen al in 1983, midden in de opmars van Italo disco. George Aaron schreef het nummer en werkte voor de productie samen met Mauro Farina en Giuliano Crivellente, sleutelfiguren achter acts als Time. Somebody groeide uit tot een van de herkenbare titels binnen het genre en ging zo’n 250.000 keer over de toonbank.

Voor Video was het een bliksemstart. De nog geen twintigjarige Aaron nam het nummer op en stelde speciaal voor deze release een projectgroep samen. In Europa scoorde de track breed, met ook in Nederland succes. In de Nederlandse Top 40 piekte Somebody (Hey Girl) op nummer 6.

Maar nog voordat het succes volledig was uitgewerkt, stapte George Aaron uit Video. Hij richtte zich op een solocarrière en werkte verder met Time. Kort daarna volgde zijn album She’s A Devil, terwijl hij in Italië van de omroep Rai de prestigieuze award Un Disco Per L´Estate wist te winnen.

Copyright © 2026, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This