Credits: Brunswick
Vandaag openen we de Kluis van de Flops voor The Who met de singel ‘I can’t explain’ uit 1965. Pete Townshend schreef ‘I Can’t Explain’ in een periode waarin The Who nog zoekende was naar hun eigen geluid. De Britse band nam het nummer op in november 1964 in de Pye Studios in Londen. ‘I Can’t Explain’ was de eerste singel van The Who. De flipside, ‘Bald headed woman’, was een cover van the Kinks. Daarvoor waren ze nog actief als The High Numbers .
Ondanks beweringen destijds dat het leek op The Kinks’ ‘All Day and All of the Night’, schreef Pete Townsend: “Het is onverslaanbaar voor rechttoe rechtaan Kink-kopie. Er is weinig te zeggen over hoe ik dit heb geschreven. Het kwam uit mijn hoofd toen ik 18 en een half was.” In dezelfde trant hadden The Kinks ook ‘You Really Got Me’ uitgebracht in de zomer van ’64 en toen Dave Davies ‘I Can’t Explain’ hoorde, zei hij naar verluidt “cheeky buggers.” Een andere connectie tussen The Who en The Kinks (op dat moment) was dat ze allebei dezelfde producer hadden, Shel Talmy.
In Engeland was ‘I can’t explain’ succes: de singel, met backing vocals van The Ivy League, behaalde de 8e plaats in de Britse chart. In Nederland was het geen hit. David Bowie nam een versie van het nummer op voor zijn album “Pin Ups” uit 1973. Het werd ook gecoverd door de heavymetal band Scorpions in 1989.
Copyright © 2025, Hitzound, All rights reserved