• Twitter
  • Facebook

Credits : Capitol Records

Herinner jij je deze nog? Op 5 november, maar dan in 1966, verscheen Good Vibrations nieuw in de Veronica Top 40 – een nummer dat popmuziek voorgoed veranderde. Brian Wilson had net het Beatles-album Rubber Soul gehoord en voelde zich uitgedaagd om iets nog ambitieuzers te maken. Zo ontstond Pet Sounds, en uit dat creatieve proces kwam het idee voor Good Vibrations. De tekst begon bij tekstschrijver Tony Asher met de zin “Good, good vibes”, maar Wilson en Mike Love sleutelden het om tot het iconische “Good Vibrations”.

Het nummer werd een krankzinnig studioproject: zeventien sessies, drie studio’s, ruim zeventig uur tape en een kostenpost van 50.000 dollar – een astronomisch bedrag in 1966. Wilson componeerde het als een soort mini-symfonie in losse delen, die later werden samengeplakt tot wat hij zelf noemde “a teenage symphony to God.” De track, met zijn theremin-golven en gelaagde harmonieën, klonk als niets dat ooit eerder op de radio was gehoord.

De wereld reageerde in extase: nummer 1 in Amerika en Engeland, en in Nederland piekte de single op nummer 4. Good Vibrations werd een mijlpaal — een meesterwerk dat de grenzen van popmuziek openbrak en nog steeds nazindert in elke “vibe” die volgde.

Copyright © 2025, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This