• Twitter
  • Facebook

Credits: Imperial

Hitzound geeft een alfabetisch overzicht van de meest succesvolle Nederpop acts. Met de meest populaire Nederlandse zangers, zangeressen, bands en rappers vanaf 1965 tot nu. We vervolgen het Nederpop hit ABC archief na de De Dijk met:

📀 Retro Review – Dimitri van Toren

In het Nederpop Hit ABC Dossier richten we vandaag de spotlights op Dimitri van Toren. De zanger, die zijn grootste successen begin jaren zeventig scoorde, studeerde aan de Academie voor de Vrije Kunst. Gitaarspelen leerde hij zichzelf aan tijdens een verblijf in het ziekenhuis. In 1963 kwam hij in Griekenland in contact met Leonard Cohen. Geïnspireerd keerde hij terug in Nederland met dertig nieuwe liedjes op zak. In datzelfde jaar deed hij mee aan een talentenjacht waar hij tweede werd.

 Van Toren begon zijn carrière in de groep The Headlines, samen met Pierre Kartner (de latere Vader Abraham) en Jaap Goedèl. Het trio werd in 1959 opgericht en bracht de singel ‘De nozempjes’ uit. De groepsnaam veranderde later in de The Lettersets.   Al tijdens het bestaan van The Lettersets begon Van Toren zijn eigen teksten en liedjes te schrijven en toen de groep ophield te bestaan, ging hij solo verder om zijn eigen nummers ten gehore te brengen. In 1966 kwam al zijn eerste LP uit. Aanvankelijk was Dimitri vooral populair in België.

Het grote succes voor Van Toren in Nederland vond plaats in 1973, toen zijn nummer ‘Hé, kom aan’  werd opgepikt door de Nederlandse radio. Het nummer had hij zeven jaar eerder uitgebracht, als de titelsong van zijn debuut LP ‘Hé, kom aan’.  In die tijd was hij nog actief als etaleur aan het werk. Nederland was in 1966 echter nog niet klaar voor Dimitri.

Zeven jaar later is ‘Hé, kom aan’ zomaar een hit. Het liedje belandde op de 5e plaats in de Veronica Top 40. Na deze hit volgde nog in hetzelfde jaar de opvolger ‘Een lied voor kinderen’, die de 6e plaats wist te bereiken. In 1976 had hij nog een bescheiden succes met ‘Jij bent de mooiste’. Zijn laatste succesvolle singel werd ‘Er staren steeds meer mensen naar de hemel’, dat alleen de Nationale Hitparade bereikte. In 1989 maakte Dimitri een nieuwe versie van ‘Hé kom aan’ met Flairck. In totaal heeft hij meer dan twintig lp’s uitgebracht. De zanger en kleinkunstenaar overleed op 74-jarige leeftijd aan kanker in 2015.

Meest succesvol in de Nederlandse Top 40:

01EEN LIED VOOR KINDEREN197312 wk. – 06
02HÉ KOM AAN197313 wk. – 05
03HÉ KOM AAN  (met Flairck)198905 wk. – 26
04JIJ BENT DE MOOISTE197602 wk. – 32

De meest gestreamde song van Dimitri van Toren op Spotify is “Hé kom aan’ met zo’n 3.800.000 streams. Daarna volgt ‘Een lied voor kinderen’, die ruim 1.800.000 maal is gestreamd.

Copyright © 2025, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This