Credits : Fontana
We gaan terug in de tijd! Het was op 10 februari, maar dan in 1968, kwam ‘Mighty Quinn’ van Manfred Mann binnen in de Veronica Top 40. Het nummer, dat ook bekend is onder de titel “Quinn the Eskimo” werd geschreven door Bob Dylan. De tekst was een tikkie mysterieus en ging over een figuur genaamd “Quinn the Eskimo”, die een positieve invloed had op de mensen om hem heen. Onder deze titel nam Dylan het eerst zelf op voor ‘The Basement Tapes sessions’ in 1967. Bob Dylan bracht zijn eigen versie pas officieel uit in 1970 op het album ‘Self Portrait’. De inspiratie achter Mighty Quinn is onduidelijk. Sommigen denken dat het gebaseerd is op Anthony Quinn, de acteur die Eskimo’s speelde in de film The Savage Innocents (1960).
Manfred Mann nam hun versie van het nummer op voor de LP ‘Mightey Garvey’ (Engelse persing). Manfred Mann brak in 1964 door met “Do Wah Diddy Diddy”. In 1967 scoorde de band met “Ha Ha Said The Clown” hun enige nummer 1 hit. Deze opvolger ‘Mighty Quinn’ bleef net steken op de 2e plek van de Veronica Top 40. Maar niet in Engeland, daar bereikte het nummer op 14 februari 1968 de eerste plaats. Dat lukte o.a. ook in Duitsland. Ook in Amerika haalde ‘Mighty Quinn’ de top tien. Het nummer is talloze malen gecoverd, zoals door The Hollies, Leon Russell en Noel Gallagher.
In 1969 ging Manfred Mann uit elkaar. Na een mislukte periode als Manfred Mann Chapter Three, richtte Mann in 1971 de Manfred Mann’s Earth Band op. Hun grote hits waren ‘Blinded by the Light’ en ‘Davy’s On The Road Again’. De band bestaat zelfs nu nog steeds: ze schijnen met name in Duitsland en Scandinavië nog populair te zijn.
Copyright © 2025, Hitzound, All rights reserved