credits: eric koch, anefo
Vandaag viert Katja Ebstein haar 80e verjaardag. Gefeliciteerd! De Duitse zangeres werd geboren op 9 maart 1945 in het toenmalige Silezië als Karin Witkiewicz. Haar artiestennaam ontleende ze later aan de Berlijnse straat Epensteinstraße, waar ze opgroeide na de oorlog
Ebstein groeide uit tot een van de bekendste Duitse songfestivalzangeressen. In 1970 won ze de Duitse voorronde met Wunder gibt es immer wieder, geschreven door Christian Bruhn en Günter Loose. Op het Eurovisie Songfestival in Amsterdam eindigde ze daarmee als derde, destijds het beste Duitse resultaat ooit. Een jaar later herhaalde ze dat succes met Diese Welt (geschreven door Dieter Zimmermann en Fred Jay), opnieuw goed voor een derde plaats.
In 1980 keerde ze nog één keer terug naar het Eurovisiepodium met Theater, geschreven door Ralph Siegel en Bernd Meinunger. Daarmee behaalde ze zelfs de tweede plaats, achter Johnny Logan met What’s Another Year. Naast haar songfestivalfaam scoorde Ebstein in de jaren zeventig ook hits met onder meer Ein kleines Lied vom Frieden en Der Stern von Mykonos.
Copyright © 2026, Hitzound, All rights reserved
