• Twitter
  • Facebook

Credits: Ariola

Enkele malen per week staan we stil bij de Alarmschijf. Op chronologische volgorde bespreken we vanaf 1967 bij Hitzound de keuzes. We zijn aanbeland bij 4 juni, maar dan in 1982! Op deze dag ging de Alarmschijf van de Nederlandse Top 40 naar June Lodge & Prince Mohammed met ‘Someone Loves You Honey’. Het nummer werd geschreven door Don Devaney en voor het eerst opgenomen in 1974 door de country zanger Johnny Rodriguez voor zijn LP ‘Songs About Ladies and Love’. Vier jaar later bracht de Amerikaanse country zanger Charley Pride het voor het eerst op singel uit. In de Amerikaanse country chart haalde hij er in Amerika een nummer 1 notering mee.

Vier jaar later, in 1982, werd het nummer gecoverd in reggaestijl door de Britse zangeres June Lodge samen met de Jamaicaanse DJ Prince Mohammed. Het was de eerste singel van Lodge en het titelnummer van haar debuutalbum.  June was in Engeland geboren, maar groeide grotendeels op in Jamaica. Daar maakte ze kennis met de reggae-muziek. Op school trad ze voor het eerst op als zangeres, maar zelf zag ze meer in een carrière als kunstenaar of actrice. Pas toen ze een relatie kreeg met een componist, stapte ze in de muziek.

June Lodge & Prince Mohammed scoorden in de zomer van 1982 een grote hit in Nederland met ‘Someone loves you honey’. Het nummer stond 6 weken op nummer 1 en werd de meest verkochte singel van 1982. In hetzelfde jaar scoorde June Lodge nog een #6-hit met ‘More than I can say’.  June bracht hierna nog 9 albums uit, maar heeft sindsdien geen hits meer gescoord.

Copyright © 2024, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This