• Twitter
  • Facebook

credits: rams horn

 🔔  Elke week staan we stil bij de Alarmschijf. Op chronologische volgorde bespreken we vanaf 1967 bij Hitzound de keuzes. We zijn aanbeland bij 19 juli 1984. Op deze dag viel de keuze van Veronica op Hilversum 3 op J. Blackfoot met Taxi. Achter die artiestennaam ging John Colbert schuil, die eerder bij Stax zong in The Soul Children.

Zijn solodoorbraak kwam met een nummer dat Homer Banks en Chuck Brooks eigenlijk voor Johnnie Taylor hadden geschreven. Omdat Taylor de opname liet liggen, kreeg Blackfoot zijn kans. Banks kende hem al sinds hun schooltijd. Blackfoot vertelde later: “Ik wist dat het een hit was toen ik het voor het eerst hoorde.”

In ‘Taxi’ smeekte hij een chauffeur om haast te maken: hij had zijn geliefde bedrogen en wilde hun relatie redden voordat het te laat was. De single verscheen in 1983 op ‘City Slicker’ en bereikte in de Nederlandse Top 40 de 19e plaats.

Copyright © 2026, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This