Vandaag viert Harry Slinger zijn 71e verjaardag. De Nederlandse zanger werd vooral bekend als frontman van de groep Drukwerk. Als kind was hij fan van Johnny Jordaan en Willy Alberti en wilde net als zij zanger worden. Gedurende zijn avondstudie speelde hij in diverse toneel- en muziekgroepen, aanvankelijk als drummer, later ook als zanger. Met zijn groep The Hot Papatoes Swingers trad hij regelmatig op bij feesten en partijen.
Vanaf 1976 kreeg de groep een vaste vorm en werd de naam veranderd in Drukwerk. Ondertussen was Slinger aan de slag gegaan als jongerenwerker in Amsterdam-Noord en voor de jongeren uit het buurthuis schreef hij het protestlied ‘Ik verveel me zo’ (in Amsterdam-Noord). Het nummer werd regelmatig gedraaid op Hilversum 3, waardoor Drukwerk landelijke bekendheid kreeg.
In 1979 mocht de band voor platenmaatschappij EMI een demo opnemen, welke zo enthousiast ontvangen werd dat de opnames direct op LP werden uitgebracht. In 1981 scoorde de band een grote hit met het nummer ‘Je loog tegen mij’. De single bereikte de eerste plaats in de Nederlandse Top Veertig. Slinger werd een graag geziene gast op de Nederlandse radio en televisie waarbij zijn rode petje zijn handelsmerk werd.
Met Drukwerk maakte hij negen albums en scoorde hij nog vier top tien hits. Ook ontving Slinger de Bob Scholte-ring voor zijn verdiensten in de Nederlandstalige popmuziek, kreeg hij de ambassadeurstitel van Amsterdam. Ook was hij te zien in de film Flodder. In 1990 werd de band Drukwerk opgeheven. Daarna ging hij solo verder, maakte muziek en trad op in verschillende populaire series als In de Vlaamsche Pot, Spangas en Baantjer.