• Twitter
  • Facebook

Credits foto: Gijsbert Hanekroot – Redferns / The Band vanaf links: Levon Helm, Richard Manuel, Robbie Robertson, Rick Danko & Garth Hudson

Vandaag is Garth Hudson overleden. Hij was een veelzijdig muzikant en componist, vooral bekend als toetsenist en saxofonist van The Band. Hij overleed op 21 januari op 87-jarige leeftijd in zijn slaap in een verpleeghuis in Woodstock, New York. Samen met The Band haalde hij driemaal een hit in de Veronica Top 40: ‘The weight’ (1968), ‘Time to kill’ (1970) en ‘Life is a carnival’.

Hudson groeide op in een muzikale familie en kreeg een uitgebreide muzikale opleiding. Hij beheerste verschillende instrumenten, waaronder het Lowrey-orgel, piano, accordeon en saxofoon. In zijn vroege twintiger jaren sloot hij zich aan bij Ronnie Hawkins en Levon Helm in de Hawks, die later The Band zouden worden.

The Band werd bekend door hun samenwerking met Bob Dylan in de jaren zestig en hun invloedrijke albums zoals “Music From Big Pink” en “The Band”. Hudson’s complexe en briljante orgelspel droeg bij aan klassiekers als “The Weight” en “I Shall Be Released”. Hij speelde ook een sleutelrol in de opnamesessies die bekend werden als “The Basement Tapes”.

Naast zijn werk met The Band was Hudson een veelgevraagd sessiemuzikant en werkte hij samen met artiesten als Leonard Cohen en Emmylou Harris. In 1994 werd hij met The Band opgenomen in de Rock & Roll Hall of Fame en in 2008 ontvingen ze een Grammy Lifetime Achievement Award.

Hudson’s overlijden markeert het einde van een tijdperk, aangezien hij het laatste nog levende oorspronkelijke lid van The Band was. Zijn muzikale nalatenschap blijft voortleven in de talloze opnames en de blijvende invloed die hij heeft gehad op de muziekwereld.

Copyright © 2025, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This