• Twitter
  • Facebook

Credits : polydor

Herinner jij je deze nog? Op 2 januari, maar dan in 1971, kwam Euson binnen in de Veronica Top 40 met Both Sides Now. Het liedje werd oorspronkelijk opgenomen door Joni Mitchell voor haar album Clouds (1969), maar het nummer blijkt enkele jaren ouder te zijn. Haar versie verscheen namelijk ná de uitvoering van o.a. Judy Collins uit 1967.

Euson werd geboren op Aruba en vestigde zich, nadat hij daar meerdere talentenjachten had gewonnen, in 1962 in Nederland. Hij ging vrijwel meteen aan de slag als zanger bij de Rotterdamse Kreole Kats, met wie hij enkele singles opnam, vooral ruige soul.

Later richtte Euson samen met dwarsfluitist Chris Hinze en enkele ex-leden van The Lords, de voormalige begeleidingsgroep van Rob de Nijs, de band Stax op. Ze traden op in binnen- en buitenland en met de single I Want You Around Me behaalde Stax de Tipparade. Al in 1970 viel de groep uiteen en begon Euson aan een solocarrière. Met Both Sides Now scoorde hij zijn eerste solohit.

Producer Harry Knipschild wilde het nummer aanvankelijk opnemen met Herman van Veen, maar die bedankte. Euson nam het lied vervolgens op en schakelde daarmee over van ruige soul naar easy listening. Met succes: Both Sides Now bereikte de zevende plaats in de Veronica Top 40.

Both Sides Now is sindsdien talloze malen gecoverd, onder anderen door Paul Anka, Cilla Black, Glen Campbell, Bing Crosby, Neil Diamond, Carly Rae Jepsen, Dolly Parton en Frank Sinatra.

Copyright © 2026, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This