• Twitter
  • Facebook

Credits ; Renaissance Records

Zanger en stemacteur Edward Reekers is dinsdag na een kort ziekbed overleden. Dat laat zijn familie dinsdag aan het ANP weten. Reekers was 68 jaar oud. 

Hij begon zijn carrière bij Kayak. In 1978 verving hij zanger Max Werner die als drummer doorging. Het stemgeluid van Reekers leek enigszins op dat van Werner, maar minder rauw. Reekers bracht als zanger het grootste singlesucces voor Kayak. Zo werd “Ruthless Queen”, van het album ‘Phantom of the Night’, een dikke top tien hit in de Nederlandse Top 40. Andere hits met Reekers in Kayak, die in 1982 werd ontbonden, waren o.a. ‘Anne’ en ‘Seagull’.

Kayak werd in 1972 opgericht door Ton Scherpenzeel (toetsen), Pim Koopman (drums), Max Werner (zang), Jean Michel Marion (basgitaar) en Johan Slager (gitaar). Een jaar later al was ‘Lyrics’ hun eerste hit in de Veronica Top 40. Het nummer was afkomstig van hun debuutplaat ‘See see the sun’, net als de tweede single ‘Mammoth’. De muziek van Kayak leunde destijds naar Yes en kende een mengsel van de conservatoriummuziek van Scherpenzeel, de rocker Koopman en de scherpe stem van Werner.

Nadat Kayak werd ontbonden in 1982 was Reekers een van de zangers op het “Nostradamus”-project en hij werd naast zangeres Cindy Oudshoorn de leadzanger na het vertrek van Heerink na Nostradamus. (2005) 

Reekers bracht ook diverse solo-albums uit, waaronder The last forest (1980), Stages (1993), Child of the water (2008) en The liberty project (2023).

Reekers was betrokken bij veel andere albums van Nederlandse artiesten, zoals Pim Koopman, Syb van der Ploeg, Harry Sacksioni, Lee Towers en Anita Meyer.  Ook werkte Edward mee als stem voor reclames en tekenfilms. Reekers is ook actief als acteur en regisseur, in het bijzonder bij nasynchronisatieproducties, waaronder de Harry Potter-films en diverse Disney-tekenfilms.

Copyright © 2025, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This