• Twitter
  • Facebook

Credits : Warner Bros

Op 9 oktober, maar dan in 1982, kwam Donna Summer binnen in de Nederlandse Top 40 met ‘State of Independence’. De tekst van het nummer werd geschreven door Jon Anderson en de muziek is een compositie van Vangelis. Deze twee mannen vormden een tijdje lang het duo Jon & Vangelis.  State of independence’ werd ook als eerste door hen op single uitgebracht en het was te vinden op hun LP ‘The friends of Mr. Cairo’.

Onder leiding van Quincy Jones kreeg het nummer een complete soultransformatie. Jones verzamelde een indrukwekkend achtergrondkoor — met niemand minder dan Michael Jackson, Lionel Richie, Stevie Wonder, Dionne Warwick en Christopher Cross — waardoor het nummer bijna een spirituele dimensie kreeg.

Donna’s stem straalde warmte en autoriteit; ze zingt niet alleen over onafhankelijkheid, ze belichaamt het. De mix van gospel, pop en elektronische invloeden was in die tijd gedurfd en vooruitstrevend. Het leverde haar een tweede nummer 1-hit op in de Nederlandse Top 40, na ‘I Feel Love’ uit 1977. In Engeland haalde de single de 14e plek.

Met ‘State of Independence’ bewees Donna Summer dat ze veel meer was dan de koningin van de disco: ze was een artiest die haar tijd ver vooruit was. Een monumentale Alarmschijf uit een muzikaal rijk 1982.

© 2025, Hitzound. All rights reserved

 
Translate »
Share This