credits: rca victor
Going back in time! Op 3 januari, maar dan in 1976. kwam Golden Years van David Bowie binnen in de Nederlandse Top 40. De single was eind november 1975 uitgebracht als voorloper van het album Station to Station en was een week vóór de binnenkomst uitgeroepen tot Alarmschijf.
Golden Years was het eerste nummer dat Bowie opnam voor Station to Station. De opnames vonden plaats in september 1975 in Los Angeles, met Bowie en Harry Maslin als producers, in dezelfde periode waarin Bowie werkte aan de film The Man Who Fell to Earth. Over de ontstaansgeschiedenis doen meerdere verhalen de ronde: sommige bronnen stellen dat Bowie het nummer schreef voor Elvis Presley, terwijl Bowies toenmalige vrouw Angie Barnett claimde dat het voor haar bedoeld was.
De gitaarriff was gebaseerd op The Horse van Cliff Nobles, terwijl Bowie zich voor het refrein liet inspireren door Happy Days van The Diamonds. De single leverde Bowie ook een optreden op in Soul Train, waarmee hij tot de eerste witte artiesten in het programma behoorde.
Internationaal werd Golden Years een grote hit. In Nederland piekte de single op nummer 6 in de Top 40. Vandaag, 3 januari 2026, precies vijftig jaar later, markeert die datum een vast moment in Bowies Nederlandse hitgeschiedenis.
Copyright © 2026, Hitzound, All rights reserved
