• Twitter
  • Facebook

Credits: Polydor

📀  Hitzound Review : Corinne Hermès

Going back in time! We blikken terug op 7 mei, maar dan in 1983. Op deze dag kwam Corinne Hermès binnen in de Nederlandse Top 40 met Si la vie est cadeau’.  Deze Franse zangeres vertegenwoordigde Luxemburg op het songfestival van 1983 waar ze met het liedje ‘Si la vie est cadeau’ won.  Het werd de 5e en tot nu toe laatste, zege schonk aan Luxemburg. Het festival vond in 1983 plaats in het Duitse München, dankzij de glansrijke overwinning een jaar eerder van Nicole met ‘Ein bisschen Frieden’. 

Met het nummer ‘Si la vi est cadeau’ trad Corinne als laatste van de 20 deelnemende landen aan. De tekst van het nummer, geschreven door Jean-Pierre Millers op muziek van Jean-Pierre Goussaud, is een melancholische mijmering over de vergankelijkheid van geluk en liefde: “Si la vie est un cadeau, dis-moi, pour qui, pourquoi?” Met haar krachtige stem bracht Hermès het nummer naar een indrukwekkende climax. Voor de wedstrijd was zij al de favoriet van de bookmakers en ze stelde niet teleur. In een roze outfit gaf ze een vlekkeloze uitvoering van het chanson, dat in feite een laatste eerbetoon werd aan de door Franse bijdragen overheerste Festivals van de sixties en de seventies. Hermès versloeg onder meer Israël (Ofra Haza), Zweden (Carola) en Joegoslavië (Daniël) in een editie waarin het niveau opvallend hoog lag.

In Nederland stond Corinne slechts 4 weken genoteerd in de Nederlandse Top 40 en behaalde ze een magere 19de positie. Daarnaast was het een hit in Zweden.  Maar in de Franstalige landen scoorde Corinne er toch geen grote hit mee. Na het Songfestival is weinig van Corinne Hermes vernomen.

Copyright © 2025, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This