Op 18 maart 1978 komen Bolland & Bolland binnen in de Nederlandse Top veertig met ‘Spaceman’. De broers Ferdi en Rob kwamen met 15 en 16 jaar over vanuit Zuid Afrika naar Nederland. Voor een platencontract waren ze nog te jong (juridisch), maar in 1971 was het zover. Dankzij een optreden in het programma Voor de vuist weg van Willem Duys braken ze door.  In 1972 kwam hun eerste LP uit, getiteld ‘Florida’. Hiervan werden in datzelfde jaar drie singles uitgebracht die allen de Veronica Top Veertig bereikten :’Summer of ’71’, ‘Wait for the Sun’ en ‘Florida’.

Een samenwerking met producent Hans van Hemert bracht in 1975 hun tweede album, simpelweg Bolland & Bolland genaamd. In 1976 waagt het duo een poging om Nederland te vertegenwoordigen op het Eurovisiesongfestival, maar hun bijdrage ‘Souvenir’, geschreven door Van Hemert, strandt in de nationale voorronde. De broers besloten in 1978 het heft zelf in handen te nemen en schreven en produceerden zo deze single ‘Spaceman’.  Het wordt een flinke hit en bereikt de 14e plaats in de Nederlandse Top Veertig.   Ook start de samenwerking met andere artiesten, zoals Sandra Reemer. Als Xandra neemt de zangeres in 1979 deel aan het Eurovisiesongfestival en ze eindigt met het door Rob en Ferdi gecomponeerde ‘Colorado’ op de twaalfde plaats.

Vanaf dat moment legden ze zich meer toe op het componeren en produceren, dan op het zelf maken van muziek en het optreden. In 1985 hadden zij met het nummer ‘Rock me Amadeus’, uitgevoerd door de Weense zanger Falco, een wereldhit. Het nummer bereikte de eerste plaats in zowel de Amerikaanse als Britse lijsten. In het begin van 1986 werd het door hen geschreven en geproduceerde ‘Jeanny’, eveneens door Falco naar de nummer 1 positie in de hitlijsten gezongen. Een jaar later produceerden ze de wereldhit ‘In the army now’ van Status Quo, die in Engeland de tweede plaats haalde. Vanaf 1985 wonnen Bolland & Bolland maar liefst vijfmaal op rij de Conamus Exportprijs.

 
Translate »
Share This