credits: beeld en geluid. kro
De Nederlandse mediawereld is een vertrouwd gezicht kwijtgeraakt: presentator en radiomaker Bas Westerweel is overleden. Vrijdag werd hij levenloos aangetroffen in zijn appartement in Enschede, waar hij in zijn slaap overleed. Vandaag had Westerweel zijn 63e verjaardag gevierd. Ondanks eerdere hartproblemen kwam zijn overlijden volgens zijn familie onverwacht.
Westerweel begon halverwege de jaren tachtig bij de AVRO en groeide uit tot een bekend gezicht op de Nederlandse televisie. Vooral zijn werk voor het muziekprogramma Toppop maakte hem geliefd bij een generatie muziekliefhebbers. Eerst samen met Léonie Sazias, later solo, nam hij het stokje over van Kas van Iersel. Daarnaast was hij actief op Hilversum 3, presenteerde hij onder meer Arbeidsvitaminen en bleef hij jarenlang verbonden aan radio en televisie. Verder speelde hij bijvoorbeeld de rol van Sam in de Nederlandse versie van Mama Mia, de musical (2009-2010)
Ook later bleef Westerweel actief in de media, met werk voor RTL 4, Sublime FM en diverse voice-overprojecten, waaronder de stem van Plankton in de Nederlandse versie van The SpongeBob SquarePants Movie. Hij laat vier kinderen achter en een lange carrière vol televisie-, radio- en muziekherinneringen.
Copyright © 2026, Hitzound, All rights reserved
