• Twitter
  • Facebook

Credits : Polydor

Going back in time! Terug naar 26 februari, maar dan in 1977! Op deze dag kwam ‘Knowing me, knowing you’ van ABBA binnen in de Nederlandse Top 40. Misschien wel één van de mooiste ABBA songs! De release volgde op ‘Money, money, money’ , één van de drie nummer 1 hits op rij die de Zweedse groep wist te scoren in 1976. Het nummer ‘Knowing me, knowing you’ werd geschreven door Benny Andersson, Björn Ulvaeus en hun manager Stig Anderson. De vocale hoofdrol was weggelegd voor Anni-Frid Lyngstad.  ‘Knowing me, knowing you’ werd de eerste in de reeks van ‘marriage-gone-wrong’ songs.

‘Knowing Me, Knowing You’ had vooraf als werktitels “Ring It In” en “Number One, Number One”, maar kon toch niet de goedkeuring verkrijgen. ‘Knowing me, knowing you’ staat op het zeer succesvolle album ‘Arrival’. Het B-kantje van de singel werd ‘Happy Hawaii’. Dit was het laatste nummer, bedoeld voor het ‘Arrival’ album. Maar men besloot het nummer te herschrijven en opnieuw op te nemen. Nu als ‘Why did it have to be me’. Niet met Agnetha en Frida in de vocale hoofdrol, maar met Björn Ulvaeus.

“Knowing me, knowing you’ werd ook verwerkt  in de musical Mamma Mia!.  “I think this ranks as one of our five best recordings”, zei Benny later over het nummer. “But I also think it stands up as a song in itself.” Bij het uitkomen van de singel gaf ABBA haar eerste live concert in Engeland in de Royal Albert Hall. Met ‘Knowing Me, Knowing You’ sleepte Abba o.a. in Engeland en Duitsland een gouden plaat binnen en werd het daar ook een nummer 1 hit. Volgens de United World Chart werd ‘Knowing Me, Knowing You’ wereldwijd de op één na best verkochte singel van 1977. ‘Knowing me, knowing you’ sleepte in Nederland zowel de Alarmschijf als Paradeplaat binnen en bereikte de 3e plaats in de Nederlandse Top 40.

Copyright © 2025, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This