• Twitter
  • Facebook

Creditsd : Polydor

Op 21 december, maar dan in 1974, kwam ABBA binnen in de Nederlandse Top 40 met Honey Honey. Het nummer was de opvolger van Waterloo, waarmee de groep eerder dat jaar het Eurovisie Songfestival won in het Britse Brighton. Gigliola Cinquetti en Mouth & MacNeal moesten daar genoegen nemen met een lagere klassering. Honey Honey werd geschreven door Björn Ulvaeus, Benny Andersson en Stig Anderson. Over de opnames herinnerde Frida zich later: “Ik herinner me dat Agnetha en ik probeerden een beetje sexy te klinken toen we de zang opnamen. Ik weet niet zeker of dat gelukt is.”

Het lied werd zowel in het Engels als in het Zweeds opgenomen. Dat was voor het laatst in de carrière van ABBA. De Zweedse versie verscheen als B-kant van de Zweedse uitgave van Waterloo. Epic Records besloot Honey Honey niet in Engeland uit te brengen. Daar scoorde een cover van Sweet Dreams alsnog een top 10-hit. In Nederland bleef het succes beperkt: de single kwam niet hoger dan nummer 16 in de Top 40. Het leek te bevestigen dat een Eurovisie-overwinning geen garantie was voor een langdurige carrière, al zou ABBA dat beeld al een jaar later overtuigend ontkrachten…..

Maar in Duitsland behaalde Honey Honey de tweede plaats in de charts en in Oostenrijk werd de vierde positie bereikt.  Honey honey was niet alleen de laatste single die zowel in het Zweeds als Engels werd uitgebracht, maar ook de laatste ABBA-single waarvoor geen officiële muziekvideo werd gemaakt; wel bestaan er opnamen van liveoptredens, zoals Musikladen.

Copyright © 2025, Hitzound, All rights reserved

 
Translate »
Share This